Pierwszy w Polsce „komiks terapeutyczny", ukazujący, co dzieje się podczas psychoterapii. Do terapeutki Barbary Bloomfield zgłaszają się kolejno trzy przeżywające trudności pary. Słuchamy, co mówią uczestnicy sesji, obserwujemy ich zachowanie, gesty, wyraz twarzy. Śledzimy krótkie komentarze terapeutki. A na koniec jesteśmy świadkami dyskusji na temat każdego przypadku prowadzonej przez Barbarę Bloomfield i profesora Rudiego Dallosa, znanego brytyjskiego terapeutę rodzinnego.
Chimi i Colston poznali się niedawno, ale już spodziewają się dziecka. Są w sobie zakochani, Colston jednak bardzo się boi zostać ojcem. Jego obawy mają wpływ na relacje emocjonalne i seksualne z Chimi. Podczas kilku sesji terapeutycznych Barbara pomaga parze zachować bliskość i przygotować się do roli rodziców.
Jen i Peter przychodzą z dziesięcioletnim synem Karlem. Niepokoją się o niego, ponieważ unika on kontaktów z ludźmi. Oni sami również nie potrafią się z nim porozumieć. Peter jest sceptycznie nastawiony do spotkań z terapeutką.
Kilka tygodni przed ślubem Andrea przyłapała swojego narzeczonego Anthony'ego na korzystaniu z seks czatu. Zdarzenie to wstrząsnęło nimi i może zapoczątkować poważne zmiany w ich życiu. Podczas sesji terapeutycznych przyglądają się bliżej sobie samym i swojemu związkowi.
Profesor Dallos pisze we Wprowadzeniu: Książka ta jest zatem cennym źródłem wiedzy – z różnych powodów i dla różnych odbiorców. Laikom w przystępny sposób daje wgląd w teoretyczne podstawy i sztukę terapii, a także w problemy i dylematy, z jakimi zmagają się pary. Osobom szkolącym się w terapii umożliwia wnikliwe, rodzące inspiracje poznanie niektórych aspektów „rzemiosła terapeutycznego". Może być też nieocenioną pomocą dla prowadzących szkolenia – na przykład jako materiał do wykorzystania podczas prezentacji albo zajęć warsztatowych.