Miasto z widokiem jest zbiorem pięciu łączących się ze sobą opowieści graficznych, których akcja umiejscowiona jest w Gdyni w latach 1926-1937.
Poszczególne historie ukazują kadry z życia pięciorga ludzi z czasu międzywojnia. Fabuły opisujące koleje losu bohaterów są zróżnicowane pod względem gatunkowym. Ta różnorodność wymuszona jest niejako rysem charakterologicznym postaci. Historia Jerzego, Mundka czy Jadzi opowiedziana jest w tempie i z punktu widzenia bohatera. Dodatkowo odmienny styl graficzny pięciu autorów rysunków nadaje każdej historii unikalny klimat od oniryzmu, przez noir do groteski. Losy głównych postaci splatają się ze sobą sposób tworząc z odrębnych fabuł ciąg zdarzeń.
Miejscem spotkań i mijań głównych bohaterów jest Gdynia, która w dwudziestoleciu pełniła rolę mitu zjednoczenia i stała się wcieleniem Polskiej Potęgi Morskiej. Decyzje o budowie portu i rozwoju struktury miejskiej w istotny sposób wpływają na podjęcie przez bohaterów życiowych postanowień oraz na ich relacje z bliskimi. Zmieniająca się z roku na rok gdyńska architektura koresponduje z ukazaną w fabule zmiennością losu bohaterów.
Miasto jest idealnym tłem dla ukazania porażek i sukcesów ówczesnego pokolenia oraz politycznych, społecznych, narodowościowych i ekonomicznych problemów czasu dwudziestolecia międzywojennego. Jedną z wyraźniej zarysowanych kwestii jest sprawa wielkiej migracji wewnętrznej, jaka miała miejsce w pierwszych latach kryzysu 1929-1930. Charakterystycznym dla Gdyni rezultatem tej wędrówki ludów jest wielokulturowość oddana w książce poprzez bardzo zróżnicowaną tkankę językową.
Wykorzystany w publikacji gatunek opowieści graficznej pozwolił w subtelny sposób pokazać w warstwie wizualnej przedwojenną Gdynię i zmiany zachodzące w jej przestrzeni w latach 1926–1937. Ilustracje grafików, pracujących w różnych technikach rysunku i malarstwa, wydobywają z krótkich historii wyjątkowy urok dwudziestolecia.
Mimo, że w opowiadania są silnie zakotwiczone w realiach międzywojnia i wiernie oddają pod względem wizualnym i faktograficznym tamten czas, to celem Miasta z widokiem, nie jest zilustrowanie podręcznika historii. Fabuła skupiona jest przede wszystkim na kolejach losu bohaterów.