Poznańska Dyskusyjna Akademia Komiksu
W środę 14 grudnia o godzinie 18 w Bibliotece Uniwersyteckiej w ramach Poznańskiej Dyskusyjnej Akademii Komiksu odbędzie się spotkanie z mgr Sebastianem Chosińskim - Od "walki z reakcyjnym podziemiem" do dziesiątej potęgi gospodarczej świata". Gierkowska propaganda sukcesu na łamach Magazynu Opowieści Rysunkowych RELAX (1977-1981.
Biblioteka Uniwersytecka w Poznaniu oraz Centrala - Sztuka Komiksu Europy Środkowej serdecznie zapraszają na kolejną edycję Poznańskiej Dyskusyjnej Akademii Komiksu.
14 grudnia gościem PDAK będzie mgr Sebastian Chosiński, który wygłosi prelekcję Od "walki z reakcyjnym podziemiem" do dziesiątej potęgi gospodarczej świata". Gierkowska propaganda sukcesu na łamach Magazynu Opowieści Rysunkowych RELAX (1977-1981)
Serdecznie zapraszamy do udziału oraz dyskusji!
Program PDAK dostępny na stronie Kolekcji Komiksów BUAM
mgr Sebastian Chosiński (ur. 1969) - absolwent Wydziału Historycznego UAM w Poznaniu. Przed laty animator kultury, obecnie nauczyciel historii w Liceum Ogólnokształcącym w Wągrowcu. Redaktor magazynu internetowego "Esensja", gdzie publikuje prozę i poezję, a jednocześnie zajmuje się literaturą, filmem i komiksem. W kręgu jego zainteresowań historycznych leżą dwie skrajne epoki - starożytność i czasy współczesne. Miłośnik (niemal) wszystkiego, co rosyjskie.
PDAK to spotkania dla osób zainteresowanych komiksem i tych, którzy chcą go poznać z nieoczekiwanej strony.
Dzięki PDAK-owi zrozumiesz, że komiks to coś więcej niż proste historyjki obrazkowe i być może odkryjesz dla siebie fascynujący świat gier pomiędzy słowami i obrazami.
PDAK to spotkania w formie 45-minutowego wykładu lub prezentacji, podczas których ścierają się różne spojrzenia różnych perspektyw naukowych.
PDAK to spotkania, gdzie równie ważna jak wykład jest dyskusja i Twoje zdanie.
Spotkania odbywają się w każdą trzecią środę miesiąca w Bibliotece Uniwersyteckiej na ul. Ratajczaka 38/40, w sali 82 o godzinie 18.00.
Organizatorami Poznańskiej Dyskusyjnej Akademii Komiksu są Biblioteka Uniwersytecka w Poznaniu oraz Fundacja Tranzyt w ramach projektu Centrala – Sztuka Komiksu Europy Środkowej.
|
|